Dny Hod Min
Dny Hod Min
1. 2. 2023

AUSTRALIAN OPEN 2023 – AO DHOH

V lednu se uskutečnil premiérový grandslamový turnaj neslyšících tenistů v Australském městě Melbourne. Na turnaj bylo pozváno 7.nejlepších tenistů, tenistek podle světového žebříčku plus pořadatel doplnil turnaj o 3 hráčky, hráče. Pravidla turnaje:
story

Turnaj byl rozlosován do dvou skupin „A“ a „B“ po 5 hráčích. Ve skupině hrál každý s každým na 2.vítězné sety, takže každý hráč odehrál 4.zápasy. Po odehrání skupin už hrál každý hráč jeden zápas o konečné umístění. Takže vítěz skupiny A hrál proti vítězi skupiny B finále turnaje, druzí ve skupinách hráli o 3.místo atd. Na turnaji se hrála aj čtyřhra dle klasického pavouku.

Jarda na turnaji skončil na 3.místě, když ve skupině vyhrál 3.zápasy, ale rozhodující zápas o finále se Slovincem Kéglem ve 3. setech prohrál. V souboji o 3.místo porazil Inda Sekhara. Ve čtyřhře s Australským spoluhráčem se dostal až do finále, které ale bylo pro nepříznivé počasí zrušeno.(silný déšť)