Dny Hod Min
Dny Hod Min
23. 9. 2022

Otevřené Mistrovství ČR neslyšících MTB Maraton

Za chladného sobotního dne 17. 9. 2022 se konalo otevřené Mistrovství ČR neslyšících MTB v Náměšti nad Oslavou, které se jelo v rámci veřejného slyšícího Náměštského cyklomaratonu. Tato sportovní akce byla i součásti mezinárodního závodu v MTB maratonu neslyšících a zúčastnili se ho dva Maďaršti reprezentanti.
story

Na start se postavilo celkem sedm závodníků, na které čekala trať v délce 50 km po dvou okruzích. Trasa závodu byla velmi členitá a pestrá nezpevněným lesním a polním terénem, ale také vedla část po zpevněných cestách. Mistrem ČR se stal Jan Čapek, druhý Pavel Pastrnek a třetí František Kocourek. Všichni účastníci ze SK SKIVELO neslyšících Olomouc.

V rámci mezinárodního neslyšícího MTB maratonu byl závod v posledních kilometrech velmi dramatický, kdy nakonec v cíli zvítězil Bence Földi (stříbrný z letošní letní Deaflympiády v Brazilií) tři vteřiny před druhým Janem Čapkem. Byl zde i nejstarší účastník Jaroslav Vondrouš, který si na svůj věk (ročník 1952!) zaslouží obdiv, že celý závod dokončil a celkově mezi slyšící se umístil na 46. místě.

V ženské kategorií byla jediná účastníce Renata Šuláková, která zdárně dokončila závod na jeden okruh 25 km a v ženské slyšící kategorií se umístila na 3. místě. Panovala zde příjemná přátelská atmosféra a to i zejména během vyhlašování stupně vítězů ze strany slyšících pořadatelů a diváků